Pierścionek zaręczynowy od złotnika czy projektanta?

24.07.2019


Złotnicy najczęściej są rzemieślnikami, którzy lata temu opanowali wykonywanie powszechnie znanych, klasycznych wzorów jubilerskich.


Owszem, potrafią je nieco zmodyfikować – pod większy czy mniejszy kamień, lub połączyć jakieś dobrze znane im elementy. Jednak jeśli chodzi o stworzenie zupełnie nowatorskiego wzoru – do tego trzeba już być projektantem/złotnikiem.


pierścionek zaręczynowy Kasia Wójcik


Ja na przykład tej sztuki uczyłam się na studiach – na wzornictwie ze specjalnością projektowanie biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.


Dla prawdziwego projektanta biżuteria jest sposobem na wyrażenie myśli, emocji. Na stworzenie zupełnie nowego (i pięknego) naszyjnika/kolczyków, które będą towarzyszyły danej Kobiecie i odbijały jej blask, dopełniały jej wizerunek, pokazywały jej wyjątkową osobowość. To dotyczy także zaprojektowania tego  wyjątkowego pierścionka, który już na zawsze wejdzie do historii Waszego związku.


Załóżmy, że szukasz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego, który będzie pasował do Twojej Ukochanej bardziej, niż takie typowe i klasyczne pierścionki z sieciówek w centrach handlowych.


Być może jest nawet tak, że nie wyobrażasz sobie, żeby swojej dziewczynie na ten wyjątkowy moment w życiu podarować coś tak sztampowego, wyprodukowanego w Chinach z myślą o przeciętnym, masowym guście?

Ok! Tylko co dalej?


pierścionek zaręczynowy Kasia Wójcik


Od czego w ogóle zacząć wybór pierścionka zaręczynowego - przeczytasz w następnym wpisie. 


A tymczasem zapraszam Cię tu:

 https://www.kasiawojcik.com/bizuteria/wyjatkowe-pierscionki-zareczynoweO mnie

Projektowanie biżuterii jest dla mnie sposobem twórczego wyrażania siebie i jednocześnie sposobem na życie. Pasją totalną - w pełnym tego słowa znaczeniu.
Według mojego konceptu, biżuteria powinna być unikatowa, szlachetna i trwała. Każdą rzecz tworzę starannie, w skupieniu i z myślą o kobiecie, która będzie ją nosić. Zobacz moją kolekcję na www.kasiawojcik.com.
MEDIA O MNIE

Moją stronę oraz sklep zaprojektował i wykonał Konrad z nowosz.com
Moja strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, proszę Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.