Dla mediów

Kontakt dla mediów: kasia@kasiawojcik.com, tel. 795 755 600
MATERIAŁY DO POBRANIA

O najnowszej kolekcji Balance:
Po trzech autorskich kolekcjach geometrycznej, asymetrycznej biżuterii, Kasia Wójcik postanowiła podjąć dialog z kształtem najdoskonalszym i najprostszym z możliwych – kołem. Romans ten zaczyna od kolekcji Balance, w której stara się tworzyć przestrzeń za pomocą prostych, ażurowych form. Każdy egzemplarz wykonywany jest ręcznie, w jej warszawskiej pracowni, wyłącznie w srebrze i złocie.

Kolekcji towarzyszy kampania autorstwa Justyny Dudek, w której fotografka stworzyła portret kobiety naturalnej w swojej zmysłowości, emanującej harmonią i wewnętrznym blaskiem.

Kasia Wójcik jest projektantką biżuterii i złotniczką, tworzącą swoje kolekcje biżuterii ręcznie, w Warszawie. Trafiają one stąd do klientek na całym Świecie - dzięki obecności na targach i wydarzeniach modowych w Berlinie, Monachium, Vicenzie czy Brukseli. Doceniły ją polskie i międzynarodowe media (m.in. Vogue Italia). Projektowania biżuterii i złotnictwa uczyła się w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w pracowniach kilku wybitnych artystów złotników. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Minimum”, a jej prace konceptualne znajdują się m.in. w Muzeum Współczesnej Sztuki Złotniczej w Legnicy.

Sama o sobie mówi:
Projektowanie biżuterii jest dla mnie sposobem twórczego wyrażania siebie i sposobem na życie.Pasją totalną - w pełnym tego słowa znaczeniu.Według mojego konceptu, biżuteria powinna być wyjątkowa, szlachetna i ponadczasowa.
W to, co robię, wkładam całe moje serce i umiejętności. Każde spotkanie z klientkami, które są niezwykle inspirującymi kobietami, motywuje mnie do dalszego tworzenia i rozwijania się.
O KASI
Kasia Wójcik - projektantka biżuterii i złotniczka, zafascynowana projektowaniem nowych, geometrycznych i minimalistycznych form z wykorzystaniem tradycyjnych technik złotniczych.

Studiowała wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Brała udział w targach i wystawach m.in. w Polsce, Niemczech, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej biżuteria trafiła na stronę Vogue Italia oraz do polskich i międzynarodowych magazynów o modzie.

W 2010 r. została nagrodzona w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej "Minimum", a jej praca znajduje się w Międzynarodowej Kolekcji Współczesnej Sztuki Złotniczej w Galerii Sztuki w Legnicy.

Jako jedyna projektantka z Polski i jedna ze stu młodych projektantów z całego świata została zaproszona do projektu "Origin Passion & Beliefs" w Vicenzie w 2015 roku, organizowanym przez jedną z największych światowych platform ze współczesną modą - Not Just a Label.

Projektowanie biżuterii jest dla niej sposobem twórczego wyrażania siebie i jednocześnie sposobem na życie. Pasją totalną - w pełnym tego słowa znaczeniu. Według jej konceptu, biżuteria powinna być unikatowa, szlachetna i trwała. Każdą rzecz tworzy starannie, w skupieniu i z myślą o kobiecie, która będzie ją nosić.
Urodziła się w Gdyni, aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie.

MINIATURKI PACKSHOTÓW KOLEKCJA BALANCE


MINIATURKI LOOKBOOK 17/18


MINIATURKI PACKSHOTÓW KOLEKCJA SUBTLE I COME CLOSER


MINIATURKI LOOKBOOK 17/18


MINIATURKI LOOKBOOK 14/15Moją stronę oraz sklep zaprojektował i wykonał Konrad z nowosz.com